Tydzień karnawałowy oraz Dzień Babci i Dziadka

Opublikowano: wtorek, 28 luty 2023

Od 13 do 17 lutego trwał Tydzień Karnawałowy organizowany przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Marioli Kozuch.

Tak uczniowie zaprezentowali się w przebraniach:

a tak bawili się podczas zabawy karnawałowej i wręczania walentynek. Odbył się również konkurs na najlepsze przebranie. Wszystkie zdjęcia dokumentujące te wydarzenia znajdują się w galerii poniżej:

W klasach 1-3 odbył się Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego pamiętając o swoich Dziadkach uczniowie klas 1-3 przygotowali i przedstawili program artystyczny. W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się w naszej szkole dnia 16 lutego. Licznie przybyli na nią zaproszeni goście oraz pani dyrektor. Dzieci przygotowane przez swoje wychowawczynie zaprezentowały inscenizację, która pozwoliła przenieść się babciom i dziadkom wspomnieniami do lat szkolnych, kiedy sami byli uczniami i jak to było za ich czasów. W programie były również występy taneczne, wokalne i zabawy muzyczno-ruchowe z wykorzystaniem instrumentów muzycznych. Na zakończenie występów dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom praktyczne upominki, które sami wykonali, a były to kalendarze w kształcie serc. Wzruszeni Dziadkowie nagrodzili artystów gromkimi brawami, wszyscy z dumą patrzyli na swoje kochane wnuczęta.

Następnie dzieci wraz z Babciami i Dziadkami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Uroczystość bardzo się podobała. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego, nie tylko z okazji ich święta.

 

 

Karina Chmiel, Klaudia Górniak, Gabrysia Pruska