Informacja o Międzynarodowym Święcie Życzliwości i Pozdrowień

Opublikowano: piątek, 25, listopad 2022

Obchodzimy je 21.11. Idea narodziła się w 1973 r. w USA pod nazwą Word Hello Day jako odpowiedz dwóch młodych studentów na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem, a Izraelem. W Polsce obchodzi się go od 2006 r. z inicjatywy wrocławskiej

Euroweek 2022

Opublikowano: wtorek, 15, listopad 2022

W dniach 2-6 listopada 2022 chętni uczniowie klas 4-8 naszej szkoły uczestniczyli w językowym obozie w Długopolu Dolnym „Euroweek”. Podczas obozu uczestniczy mogli nie tylko sprawdzić swoją biegłość i znajomość języka angielskiego (zajęcia były prowadzone tylko w języku angielskim przez wolontariuszy z: Peru, Włoch, Meksyku, Azerbejdżanu) ale wziąć udział zapoznaniu różnych kultur, zwiedzanie okolic Kotliny Kłodzkiej oraz zintegrowaniu się z kolegami i koleżankami po długiej,pandemicznej przerwie.

Czytaj więcej: Euroweek 2022

Sportowy Dzień Ziemniaka

Opublikowano: środa, 09, listopad 2022

W pierwszy październikowy poniedziałek, uczniowe klas 1-8 w Szkole Podstawowej w Zborowskiem wzięli udział w imprezie szkolnej. Klasy 4-8 mogły rywalizować między sobą w konkurencjach takich jak: obieranie ziemniaków na czas, poprawnym napisaniu dyktanda, rozwiązaniu zadania matematycznego, wkręcaniu i wykręcaniu wkrętów śrubokrętem czy budowaniu najwyższej wieży z klocków. Konkurencja „ Król Strzelców” wyłonił najlepszego strzelca szkoły w piłce nożnej, a bieg wahadłowy klasowych drużyn sklasyfikował najszybszych biegaczy. Klasy 1-3 zmierzyły się w różnych konkurencjach i wyścigach rzędów z wykorzystaniem ziemniaków oraz wykonały fantastyczne plakaty z portretem ziemniaka.  Po poczęstunku, klasy  mogły zmierzyć się z nauczycielami w przeciąganiu liny, co przyniosło wiele śmiechu i niecodziennych wrażeń. „Dzieci lubią wyzwania, a wspólne pokonywanie konkurencji sprzyja integracji” mówi organizator imprezy. Gratulujemy wszystkich zwycięzcom i uczestnikom zaangażowania oraz dobrej zabawy a także dziękujemy wszystkim pomocnikom. 

Spotkanie z misjonarką

Opublikowano: piątek, 07, październik 2022

 4 października klasa 7 i 8 mogła doświadczyć niezwykłego spotkania z misjonarką, która na co dzień pracuje w Kamerunie na kontynencie Afrykańskim. Siostra dzieliła się swoim doświadczeniem odmienności kulturowej tego regionu, opowiadała o swojej pracy oraz realiach życia tamtejszej ludności. Podkreślała mocno, że ludzie pośród których posługuje uczą ją, że nawet nie mając wiele, można być człowiekiem szczęśliwym, wdzięcznym za najprostsze rzeczy... za kolejny dzień, za wodę, za możliwość edukacji, za obecność drugiego człowieka.