Będzie dobrze

Opublikowano: środa, 22, kwiecień 2020

Całkiem niedawno można było zaobserwować w niektórych oknach naszego powiatu wielobarwne tęcze z napisem „Będzie dobrze”. To symbol dodający otuchy w obecnej sytuacji, podczas walki z koronawirusem. Przywędrował z Włoch, bardzo szybko rozprzestrzenił się we wszystkich państwach walczących z pandemią.

Warto wierzyć w to, że będzie dobrze! Warto myśleć pozytywnie! Warto w tych trudnych chwilach wspierać się i podejmować działania solidaryzujące społeczeństwo –mimo izolacji. Warto dodawać wiary dzieciakom i ich rodzicom - że podejmowane działania są ważne dla ogólnego bezpieczeństwa.

Proponujemy wyjątkowe działanie - Majówka pod hasłem będzie dobrze w….

Zadanie polega na tym, aby przygotować rodzinny piknik – taki prawdziwy z kocem, jedzeniem w koszyku i urządzić go na własnym podwórku, balkonie, w zaaranżowanym salonie. Podczas majówki zaśpiewać rodzinnie Gdy strumyk płynie z wolna, zagrać w jedną z proponowanych gier- dooble, memory, statki, państwa miasta, namalować wspólny rysunek pod hasłem będzie dobrze w – każdy wpisuje swoją miejscowość. Na koniec zapraszamy do uwiecznienia tych niesamowitych chwil.

Zachęcamy do przyłączenia się do wydarzenia na facebooku – pokażmy ilością osób, które wezmą udział w wydarzeniu naszą solidarność w walce z pandemią i naszą silną wiarę, że będzie dobrze. Zdjęcia z majówek będzie można udostępnić na facebook pod wydarzeniem a także na stronach szkół.

Zapraszamy do przysyłania zdjęć Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://www.facebook.com/events/2701955280038090/

  

Zapraszamy!

Magda Gałuszka