Klasy I - III w odwiedzinach u strażaków oraz na spektaklu "Jaś i Małgosia"

Opublikowano: piątek, 31, marzec 2017

     24 marca uczniowie klasy I-III wraz z wychowawczyniami udali się do MDK w Lublińcu na przedstawienie teatralne pt.: ”Jaś i Małgosia” wykonane przez aktorów z Wrocławia.

    Aktorzy i tym razem nie zawiedli naszych oczekiwań. Przedstawienie było znakomicie przygotowane. Kolorowe kostiumy, dekoracja i efekty dźwiękowe wzbudzały wśród uczniów ogromne emocje. Aktorzy nagrodzeni zostali zasłużonymi brawami.

     Po spektaklu udaliśmy się do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu. Dzieci zobaczyły Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego i dowiedziały się jak odbywa się przyjmowanie zgłoszeń przez strażaków i dysponowanie jednostek. Wysłuchały również pogadanki na temat: "Jak korzystać z numerów alarmowych 998 i 112.” Następnie z dużym zainteresowaniem oglądały wozy bojowe, sprzęt ratowniczo - gaśniczy oraz strażacki ześlizg. Wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami. Na koniec strażacy w podziękowaniu otrzymali od dzieci własnoręcznie narysowany album o pracy strażaków i zrobili sobie z nami zdjęcia.