Odrobina rywalizacji sportowej - Zawody Lekkoatletyczne

Opublikowano: wtorek, 06, czerwiec 2017

W dniu 18 maja na boisku sportowym przy PSP w Zborowskiem odbyły się kolejne Gminne Zawody Lekkoatletyczne dla Szkół Podstawowych.

W zawodach wzięli udział gospodarze oraz uczniowie Szkół Podstawowych z Ciasnej i Sierakowa Śląskiego. Każda szkoła wystawiła 14 reprezentantów (7 dziewczyn i 7 chłopców).

Zawody rozgrywane były w następujących dyscyplinach: bieg indywidualny na 60 m, rzut piłeczką palantową, sztafeta 4x75m, sztafeta 4x300m, bieg indywidualny na 600 m oraz na 1000 m.

Formuła zawodów polegała na tym, że uczniowie za każdy występ zdobywali punkty do klasyfikacji drużynowej, osobno kategorii dziewczyn i chłopców. Oprócz klasyfikacji generalnej organizatorzy przewidzieli puchary dla najlepszego lekkoatlety i najlepszej lekkoatletki.

Zdarzyło się, że w jednej konkurencji punktowały aż dwie osoby z jednej szkoły. Ta formuła spowodowała, że zatryumfowała Szkoła z Sierakowa, która okazała się bezkonkurencyjna w kategorii chłopców jak i dziewczyn. Między pozostałymi szkołami rozgrywała się rywalizacja o II-III miejsce na podium.

Ostatecznie w kategorii chłopców Szkoła ze Zborowskiego zajęła II miejsce zaś w kategorii dziewczyn szkoła z Ciasnej zdobyła II miejsce.

Najlepszym lekkoatletą został uczeń z Sierakowa: Oskar Ślęzak a najlepszą lekkoatletką: Karolina Bator, również uczennica z Sierakowa.

Dziękuje wszystkim uczestnikom za aktywny udział w zawodach jak i w kibicowaniu.